P O V

A Rush of Blood to The Head

هفته نامه

Posted by ali1860 on December 12, 2009

–          آقای قبادی حسابی خسته نباشید. کسی از گربه های ایرانی خبر نداره شما ادای دین خوبی بود بر موسیقی شهری امروز این مملکت، تنوع و گسترش سبکهای موسیقی زیرزمینی (در ایران البته!) آنچنان در این چند سال رشد داشته است که هر کسی با هر سلیقه ی موسیقیایی بالاخره گوشه ای از آن را می پسندد، از نامجو و هیچکس گرفته تا رعنا فرهان و گروه دارکوب. شما صدها شات و نمای ریز و درشت و دبش از تهران ما ثبت نمودید و خیلی دقیق و هنرمندانه این پازل را تکمیل کردید. گوش نکنید که می گویند تلخ ساخته اید، همین تلخی روح ما را جلا می دهد. به آقای تورج اصلانی فیلمبردار هم خسته نباشید بگویید برای آن نماهای زیبا از شهر، نمی دانید چقدر لذت بردم وقتی در آن کلیپ 1 دقیقه ای اول DVD از ما تماشاگران خواستید تا فیلم را در دستگاهها و سیستمهایی با صدا و تصویر ممتاز ببینیم. گفتید: این فیلم رو به همه دوستاتون بدید، تکثیرش کنید، باعث افتخاره فیلمی رو که ساختم بدون پرداخت هزینه خاصی اون رو می بینید.فقط توصیه می کنم فیلم رو در یک مونیتور بزرگ و با یک سیستم صدایی قوی تماشا کنید، برای این فیلم خیلی زحمت کشیده شده.فیلمای من در ایران اکران نمیشن بنابراین حلالتون باشه دیدن این فیلم.

ما دیدیم و لذت بردیم. اینکه اشکان و نگار بازیگری می دانستند یا نه مهم نبود، اینکه منی که علاقه مند به موسیقی هوی متال نیستم چند دقیقه ای را در فیلم شما با علاقه به این موسیقی اختصاص دهم مهم است، خلاصه کلام باید گفت سوژه انقدر خوب و به موقع بود که همه کم و کاستیها را نادیده بگیریم و به احترام شعورتان کف بزنیم. یک تشکر جانانه هم از آقای حامد بهداد بکنید که همچنان هرچند تکراری ولی بازی غلو شده اش دلنشین است و البته صدایش در گروه دارکوب.

–          هفته پیش فیلم  Nine Lives به تهیه کنندگی آقای خودمان آلخاندرو گونزالز ایناریتو را دیدم. نه داستان کوتاه ده دقیقه ای که هر کدام حول حالات و عواطف یک (یا چند) زن شکل می گیرد. نکته جالب اینکه در هر کدام از داستانها تماشاگر قصه را از زاویه دوربین روی دست و بدون کات مشاهده می کند. لذت بردم و منتطر فرصتی هستم برای تماشای دوباره.

–          خیابان سی و سوم یوسف آباد، نوشته سینا دادخواه بعد از بهار 63 دومین داستان خوبی بود که امسال خواندم، و چقدر خوب بود جمله : The City is Best Friend. داشتم مشغول نوشتن از سامان و حامد و لیلا و ندا می شدم که دیدم آقای تجربه های آزاد حسابی وقت و سلیقه به خرج داده و آقای کیوان هم ایضا، داروگ هم چند تا از جمله های کلیدی و دلچسب کتاب را بولد نموده است. پیشنهاد می شود به دوستان جان.

–          نمایشگاه هدیه تهرانی (آبانگان) به راه افتاده، دیروز صبح رفتم بسته بود، ولی دوستان تا آخر هفته وقت دارند از ساعت ده صبح تا هشت شب سری بزنند به خانه هنرمندان و از عکسها و ویدئو آرتهای سرکار خانم تهرانی دیدن فرمایند.

Advertisements

3 Responses to “هفته نامه”

 1. dozdaki said

  Nine Lives خوب است (نقطه)

 2. صبا said

  I have not watched the video but let me tell you about my first impression.
  The attached picture makes me cry, makes me sad, makes me feel sorry but proud as well. I have never been able to figure out why I have such deep feeling for my ruined country that is rolling down an abyss.
  Remember me to your dear wife.

 3. aida said

  گوش نکنید که می گویند تلخ ساخته اید، همین تلخی روح ما را جلا می دهد

  –بسیار عالی ولی کلمه — همچنان
  نشون از سطحی نگری و خوب ندیدن بهداد درباقی نقشاش میده
  نقش نادر یه نقش خاصیه از نظر بازیگری ،چون بخاطر مستندبودنش بازیگر هم باید بازی کنه و هم باید خودش باشه .نادر طرزحرف زدنش و پرجلوه بودنش برمیگرده به خود شخص بهداد و طرز راه رفتنش (مخصوصاً سکانسهای بالارفتن از پله ها) وسماجتش دقیقاً خود بهمن قبادیه .قرار هم بوده اول خود قبادی این نقش رو بازی کنه (توضیح کاملترش تومصاحبه قبادی با اعتمادملی درآخرین شماره هاش هست) . بهداد در باقی نقشاش جز دقایقی کوتاه که امضای خودشه تکراری و غلو شده نیست. چون نقشای ناآرامی بهش پیشنهاد میشه یکسری واکنشهاش بیشتر به چشم میاد .هرکسی با کاراکتری که میسازه و جزئیات بسیار ظریفی که به نقش اضافه میکنه ( دقت درادای دیالوگها ولحنهای ویژه با توجه به هر شخصیت ،منش ،طرز راه رفتن که همین باعث تفاوت میشه) وبازی با نگاهش وسکوتش ارتباط برقرار نمیکنه .برای درک کسی که از بوتیک و کافه ستاره جزشیشه شکستن چیز دیگه ای ندیده ودرحالیکه بازیهای تحسین شدش چه ازسوی منتقدین و چه داوران جشنواره در کافه ستاره ،آدم ،روز سوم ،آخربازی ،حس پنهان ،محاکمه درخیابان و نقشاهای به یادماندنیش درسایه آفتاب و یک مشت پرعقاب و…درسال 88 رو همچنان تکراری وغلوآمیز میدونه درک این نکته البته خیلی سخته
  نقدروان و جالب مجید اسلامی -به قسمت رعنافرحانش توجه شود
  http://haftonim.blogfa.com/post-64.aspx
  تنهایی یک مرد -مصاحبه نسیم هراز با بهداد درباره نقش نادر
  http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2061&conid=54939

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: