P O V

A Rush of Blood to The Head

گزارش فیلم

Posted by ali1860 on January 24, 2009

benjamin-button

سرگذشت عجیب بنجامین باتن: یکی از فیلمهاییست که می تواند تا سالها در ذهنتان باقی بماند. دیوید فینچر بزرگ به قدری در روایت فیلم و فضاسازی مهارت به خرج داده که بیننده تا پایان با بنجامین همراه می شود، برای رنجهایش اشک می ریزد، با شادیهایش سرخوش می شود و گویی هرگز با داستانی تخیلی مواجه نیست.

 

 

vicky-cristina-barcelona

ویکی، کریستینا، بارسلونا: این وودی آلن آخرش است! در این فیلم باز هم با موضوعات س.ک.س، عشق و تعهد بازی کرده و ذهن بیننده را به چالش می کشد. نقطه آغازین ماجرا را میتوانید در این دیالوگ بیابید و با فضای فیلم بیشتر آشنا شوید. قصه از پیشنهاد یک گردش آخر هفته ای– به همراه مخلفات- یک نقاش حرفه ای به دو دختر جوان آغاز می شود.

 

 

wrestler

کشتی گیر: منظور از کشتی در اینجا همان کشتی کج خودمان است. به جز بازی قابل قبول بازیگر اصلی فیلم که کاندید اسکار هم شده است، فیلم چندان ویژگی برجسته ای نداشت. مسلما با توجه به نامزد شدن این فیلم برای اسکار، تا چند روز دیگر سر و صدای اعتراض آمیز در مورد سکانس پایانی فیلم در رسانه های ایران بیشتر بلند خواهد شد. فیلم داستان یکی از قهرمانان (کتک خورها)ی کشتی کچ امریکائیست که پس از بیست سال قصد دارد در یک مراسم یادبود از سوی باشگاه هوادارانش با یک حریف قدیمی با نام مستعار آیت الله مسابقه بدهد. در سکانس پایانی آیت الله با لباسی با طرح پرچم جمهوری اسلامی به همراه پرچم و یک چفیه بر سر (به سبک اعراب) به میدان می آید، در حین مسابقه پرچم ایران به نشانه پیروزی از سوی قهرمان امریکایی شکسته شده و به میان تماشاچیها پرتاب می شود. انصافا فیلم خوش ساخت است و موسیقی زیبایی هم دارد اما مهمترین نکته ای که در فیلم یافتم به تصویر کشیده شدن پشت صحنه مسابقات کشتی کج است. کاش می شد این فیلم را به این نوجوانان دلباخته این رینگهای خونین نشان داد تا متوجه شوند همه آنچه بر روی رینگ اتفاق می افتد بر طبق سناریویی نوشته شده در رختکن پیش می رودو همه اش فیلم است و آن بخش کوچک واقعیت امر نیز ارزش اینهمه اتلاف وقت را ندارد.

 

24: بالاخره دیروز من هم ماراتن تماشای این سریال را آغاز کردم.

Advertisements

One Response to “گزارش فیلم”

  1. بسیار جامع بود ممنون

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: